Technologie

Technologie

100% MIKROVLÁKNO

Mikrovlákno vzniká rozvlákněním přírodního, či umělého vlákna běžné velikosti, ale lze za něj považovat jen takové, jehož tloušťka nepřesahuje 0,7 dtex (9 km vlákna smí vážit maximálně 0,7 gramu). Rozvlákněním mikrovlákna o tloušťce 0,27 dtex na dalších 11 částí jsme získali ultra-mikrovlákno o tloušťce kolem 0,188 dtex, z jehož jedinečných úklidových vlastností můžete dnes těžit i vy.

Pro výrobky Eudorex je využívána směs polyesterových a polyamidových mikrovláken, která je v oblasti čištění a úklidu velmi efektivní. Mikrovlákna vstupují i do těch nejjemnějších pórů na čištěné ploše a mechanicky odstraňují nečistoty a bakterie, a to nejlépe na sucho. Díky tomu nemusíte vůbec používat čisticí prostředky, nebo jen velmi malé množství.

  • Polyesterová mikrovlákna přitahují a účinně zachycují prach a roztoče díky elektrostatickému náboji.
  • Polyamidová mikrovlákna zase skvěle sají nečistoty z každé plochy díky svým unikátním absorpčním schopnostem.
  • Kvalitní hadr z mikrovlákna o rozměrech 40 x 40 cm zpravidla obsahuje 500 km mikrovlákna 100krát tenčího než lidský vlas.

Technologii mikrovláken v našem e-shopu reprezentují především univerzální hadříky, mopy a hadry na úklid podlah.

POLYAKTIVNÍ MIKROVLÁKNO

Přednosti technologie polyaktivních mikrovláken nejlépe vyniknou při používání výrobků Eudorex na mokro a na hrubší povrchy. Zanechají plochu dokonale čistou, zdravotně nezávadnou bez použití čisticích prostředků a naprosto suchou.

Textilie z vysoce kvalitního polyaktivního mikrovlákna o tloušťce 0,30 dtex rovněž využívá příznivých vlastností směsi polyesteru (70 %) a polyamidu (30 %). Mikrovlákna se při výrobě vážou na speciální polyuretanovou pryskyřici, čímž vzniká nová struktura s větší čisticí účinností textilie a delší životností. Zvolíte-li výrobek s tímto revolučním složením, získáte účinnou a odolnou čisticí pomůcku, který vám bude sloužit mnohem lépe a déle, než konvenční pomůcky na úklid.

  • Každá utěrka o rozměrech 40 x 35 cm obsahuje až 1000 000 lineárních metrů mikrovlákna.
  • Polyaktivní vlákna jsou 1000krát tenčí než lidský vlas.

V našem e-shopu technologii polyaktivních mikrovláken využívají především extrémně odolné hadry na podlahu, univerzální hadříky a utěrky pro úklid kuchyněkoupelny a WC, kde jsou vysoké nároky na odstranění bakterií a veškerých alergenů.